esilvar4121 esilvar4121
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

A 3-pack of light bulbs costs $3.27. What is the unit price

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2021

Answer:

0.91$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do I simplify 9/243
Emma and jamie used base-ten blocks to show that 40 is one-tenth of 400
Spain has coastline on which of the following sides?a.northernc.southernb.easternd.all of the above
How is 4/10 and 4/100 the same
If one-half of a number is 8 less than two-thirds of the number, what is the number?how? 1)24 2)32 3)48 4)54
counterexample angle bisector?
What is the estimate for 403,446+396,755 help please
Why did people leave the Massachusetts Bay colony to begin new colonies?
does water roll or slide in wax paper?
Name one reason why Sevilla, Spain is famous