sfazliddinov385
sfazliddinov385 sfazliddinov385
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

joslyn wants buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencil for $6.00 how much money does she needs

Respuesta :

xxamari
xxamari xxamari
  • 05-01-2017
12*4=48 + 6 = 54 dollars

Well there's probably tax ;)
Answer Link

Otras preguntas

Where does liquified food pass through the villi into the blood stream?
If the motor exerts a force of F = (600 + 2s2) N on the cable, determine the speed of the 100-kg crate when it rises to s = 15 m. The crate is initially at rest
-3x-4=-13 solve inequality plz show work!
¿Para que le sirve la energia a los espermatozoides???
Which of these is most likely to make it difficult to keep up when playing vigorous sports or games
Which of these statements is written using passive voice? (5 points) I went to the store because it was having a sale. It was said that the store had a good sal
A company manufactures CD drives that have a 1.6% chance of experiencing disc-read errors. If a CD drive is tested for 250 read operations, the number of times
Like Booker T. Washington, Marcus Garvey believed blacks in the United States should
the founding fathers created the first 10 amendments to the constitution to?
If Bart driving to the airport it takes 23 minutes what is the lastest time to leave the airport by quarter before six