iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

can somebody help me please
identify the underlined part of the sentence Night fought his way THROUGH THE FORESTCapital is the underlined.select all that applyA. Prepositional phraseB. sub
Two cars approaching each other , first car moves at 72 km/h ,the second car moves at 90 km/h,the first car started its siren with a frequency of 650 Hz. If the
The current flow in the light bulb is 0.5A a.Calculate the amount of electric charge that flow through the bulb in 2 hour b.If one election carries a charge 1.
Write as fraction in lowest form : 12. 6options: 126/10, 63/5, 6.3/5 ​
what is a basic unit of classification in living organisms​
Areas of Parallelograms and Tria Find the perimeter and area of each parallelogram
Which of the following statements is true about slavery prior to the Atlantic slave trade? a.) It was largely an issue of race, as only people with darker skin
Please anyone! I need help quick!!!
36 is 18% of what number