coolkid362
coolkid362
03-11-2021
Mathematics
contestada
help or my mom mom will beat me
Respuesta :
AlihaMadrid
AlihaMadrid
03-11-2021
Answer:
d. the unit rate is $30.00 per hour!!!!!!!!
Step-by-step explanation:
Answer Link
livia68
livia68
03-11-2021
the unit rate is $30.00 per hour.
the fraction is 240/8. divide 240 by 8 to get the unit rate.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 98+ )
Otras preguntas
Identify ALL sets of parallel and perpendicular lines in this image. c B O CD || EF, ĀB 1 EF OCD || EF, AB 1 CD OAB 1 CD, ĀB 1 EF OCD || EF, AB 1 CD, ĀB 1 EF
Solve: 3/5y + 3 = 11 + 1/5y
March 15 current year: Erin created a new inventory item named Birdbath April 20 current year: Erin bought 80 bags of mulch for $640.00 June 12 current year: Er
Answer the following question using the CER method. Can population growth contribute to the Tragedy of the Commons? Claim (answer): Evidence (data/observations/
In the given figure, AOB is a line. Determine the value of Angle BOD , Angle DOC and Angle COA.
Helppp plzzzzzzz..………..
1. Written Response: Danny bought 2 movie tickets and 10 pieces of candy for $20. Chris bought 3 movie tickets and 30 pieces of candy for $45. Let x= the cost o
Differentiate between order and command
If a welder completed 133 out of 140 welds so far, what is the percent of welds that has been completed?
3. Which is true about the relationship between an object's mass and its weight? (1 Point) A. An object's weight and its mass are independent of each other. B.