Seudónimo Seudónimo
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

a 16-fl oz bottle of juice cost 2.00 what is the unit cost

Respuesta :

jansal1959
jansal1959 jansal1959
  • 03-01-2017
each oz cost 0.8 because 16÷20=0.8 
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
 16÷20=0.8 ..............
Answer Link

Otras preguntas

Answer the question answer question
A cylindrical metal specimen 12.7 mm (0.5 in.) in diameter and 250 mm (10 in.) long is to be subjected to a tensile stress of 28 MPa (4000 psi); at this stress
The graph below shows the distances, in miles, that a dragonfly can travel in a certain number of hours: Based on the graph, what is the dependent variable, the
help me pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :( ill give brainly :D
The product of two consecutive integers is less than or equal to 27.
I couldn’t figure it out , please me .
Air Jamaica Vacations (AJV) requested bids from printing firms to produce travel brochures. Moore Graphic Services (Moore) responded with an offer quoting price
Which is a legal limit on the direct method of lobbying members of Congress? •Legislators cannot meet with registered lobbyists. •Lobbyists cannot come to Washi
square root of -16 plus the square root of -25 plus 5
1- Define a Hubble telescope ?