rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Hello how do you solve for x a= x-b/y
what is a prefix for marine
what is the fraction ten twelfths in it's simplest form ?
The specific temperature at which a substance changes from a liquid to a gas is an example of a
Acme Inc. spent $870 less on postage than on supplies. The ratio of postage costs to supply costs was 2 to 5. How much did Acme spend on postage? Solve this pro
Solve by elimination:4x+7y =8-8x -14y= 5
What is the next number of the pattern. 2 7 26 101 400
Solve the equation: -5/4n  = 40My answer choices are: A: n = -50, B: n = -32, C: n = 32, D: n = 50
Give five rational numbers lying between 3/5 and 4/5. Insert six rational numbers between 3 and 4.
what did Benjamin franklin feel strong about