Vexoh13 Vexoh13
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

If cookies cost $2.50 each, what equation can be used to determine how many cookies will be purchased with $40?

Respuesta :

ceroaralee
ceroaralee ceroaralee
  • 01-10-2021
you would take $40 and divide that by 2.50 which would give you 16 cookies
Answer Link

Otras preguntas

name two triangles that are congruent by ASA
why was colbert unable to rein in louis xiv's huge expenses
the area that stretches from the highest high-tide line on land out to he point of the continental shelf exposed by he lowest low tide is called the
If you have budgeted 12% of your monthly income for groceries, how much can you spend on groceries if you earn $950 bi-weekly?        A. $114   B. $2,280
What is the mass in grams of 19.26 mL of acetone? The density of acetone is 0.7857g/cm^3
What's the area of this figure?
21x cubed - 18x squared y + 24xy squared
Polylysine and polyglutamate are two examples of synthetic polypeptides which can assume an α-helical structure under appropriate conditions. identify which of
What's the area of this figure?
HELP!! PLEASE!! need help with 3 or more questions!! Will upvote and friend!!!