frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
plzzzzzz hellpppppppppppppppp
4-0.25g+0.5h when g=10 and h=5
If the vector below is multiplied by 2, what will be its end point? A. (4, -1) B. (4, -2) C. (2, 2) D. (2, -2)
jana has 40 arcade tickets to give away she gives them all to her 5 friends who share them equally how many tickets does each friend get
Loin has read 25 % of a book. If she has been reading for 5 hours, how many more hours will it take her to complete the book?
The New Deal represented a large change away from the way the American economy and government interacted compared to what had been considered normal for generat
Active transport is different from passive transport in that active transport involves
Kevin and Conner are selling subs and sandwiches for a fundraiser. Kevin sold 25 subs and 18 sandwiches for a total of $209.50. COnner sold 15 subs and 20 sandw
explain how democracies lead to peaceful and harmonious life among citisens
a part of an mRNA has the sequence CCG. Which change to this sequence would indicate a missense mutation? A. CCA B. CCA C. CCU D. CGG