Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

What's the energy transfer for a catapult
13.what type of bond forms between a slightly positive hydrogen atom in one molecule and a slightly negative atom in another molecule A. atomic bond B. ionic bo
In lines 7-8 what does Quindlen mean whe she describes America as being like the crazy quilts that have been one of its great folk-art forms?
* Will Award Brainliest Answer * For the general, Dull words in the sentences below, substitute specific, Lively words that make the sentence more lively. 1)The
Read the poem by Emily Dickinson. THE LOST JEWEL I held a jewel in my fingers And went to sleep. The day was warm, and winds were prosy; I said: "'Twill keep."
Which artist used straight lines, primary colors, and rectangles as universal elements?
Lynne walks dogs every day to earn money.the fees she charges per month are 1 dog ,$40; 2 dogs 37.25 each. 3 dogs 34.50 each. 4 dogs 31.75 each. A pet store wan
Dino has to write a paper He knows that the larger the font the fewer the number of words will fit on each page
I have another Brainliest reward
What is 6 main events that happen in Magnus Chase: The ship of the dead