justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following best explains why Georgia's capital moved throughout history? A. The capital was moved to ensure it was safe from Indian attacks. B. The
the midpoint of the segment as an ordered pair (-6,-5) (-2,1)
What is the difference between side lighting and backlighting?
How do web-based applications and websites differ? (2 points) Web-based applications allow users to do something while websites provide information. Web-based a
Please help! The interest rate on a five year $8000 loan is 3%. Use the formula A=P*I^t, where P is the principle, I is the interest, and t is the term.
In what ways do the rules and punishments benefit the society? the giver
nyatapola is afive - storey temple of Bhaktapur .do youknow who constructed it​
Which command form best completes this sentence? Juan, debes limpiar la mesa. ¡No _______ las servilletas aquí! A. pones B. pongas C. ponga D. pon
Zack’s classroom has a carpet that is 2/3 of the classroom long and 3/4 of the classroom wide. How much of the classroom area does the carpet take up?
How does the author of "Sarah's Decision" use the information in "What Fuels Your Cells?" to determine the time and place of "Sarah's Decision"? 50 points PLEAS