batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

What is the first step you should take when opening a savings account?
list three political ideas from the original thirteen colonies that influenced American government​
WILL MARK BRAINLIES PLS HELP!!!!!!!!!! 20 POINTS!!!!!!!!!!!!!!! The width of a rectangle is 12 less than twice the length, and the area of the rectangle is 270
If you factor 4x^2-49y^2 what’s the answer
Which statement is true? -5.3 > 3.5 -2 4\9 > -2.6 - 7.09 < -7.10 -3.1 < - 11\3
An airplane is traveling at 400 miles per hour. Which equation can be used to find the total distance the plane will travel in h hours?1. d = h ÷ 4002. d = h +
What is the law of conservation?
Which of the following was NOT a great society program? A.clean air act B.head start C.immigration act D.social security act E.voting rights act
What is the normal pathway a cell uses to make and release proteins
how did the oil embargo lead to increased u.s. involvement in the middle east​