friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

How u do it science
6) In a traditional economy, the decision to make (or not make) certain products is decided MOSTLY by
Explain how Johnny got hurt. How does this affect his personality
The square pyramid has a volume of 441 cubic inches. What is the value of x? 1/7x is the height x is the base
when did the spanish war start
A ball is thrown from a height of 139 feet with an initial downward velocity of 15 ft/s. The ball's height h (in feet) after t seconds is given by the followin
if the rights to intellectual property are not sold or given away who owns the intellectual property
What are the solutions of the system?y = x^2 + 2x +3y = 4x - 2a. (-1, -6) and (-3, -14)b. (-1, 10) and (3, -6)c. no solutiond. (-1, -6) and (3, 10)
joel wants to buy a new tablet computer fram a store having a 20% off sale on all tablets. the tablet he wants has an original cost of $190. he also wants to ma
Find 7/8 x3/8 then simplify thank you!