171067292
171067292
03-08-2021
Mathematics
contestada
I'm just checking if I got this correct.
Respuesta :
doomdabomb
doomdabomb
03-08-2021
Answer:
28 units
Step-by-step explanation:
(-3, 4) *home to (4, 4) is 7 units
Same thing to Snacks to Grocery store
7 + 7 units so far
Video store to Grocery store is 7 units so is home to snacks
7 + 7 + 7 + 7 is the final answer
Answer: 28 units
Answer Link
yaya378
yaya378
03-08-2021
the answer your looking for is 28 units.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
How will you share the responsibility without taking full responsibility or blaming sas? this is a delicate balance
00:23:04 Hide Product A sells 2.5 times more than Product B. Product B sells 60% less than Product C. Product C sold 25,000 units this month. How many units of
Inscribed angle Help please
Is food a fuel? Explain your answer. a ?
The time it takes me to wash the dishes is uniformly distributed between 7 minutes and 16 minutes. What is the probability that washing dishes tonight will take
How does cather's decision to end the story of clark and aunt georgiana at the conclusion of the concert contribute to the story's impact?
Why is it necessary for organisms to eat food? In your answer, describe the process that goes from food (for instance, a sandwich) to the molecules your cells n
PLEASE ANSWER ASAP!! Use the drawpad to highlight or circle these four differences between the human and gorilla skeleton. Use a different color for each trait.
How many vietnam soldiers from jamestown were killed in vietnam
does germany have enough renewable energy to sustain power