Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

Find an equation of the line that satisfies the given conditions. Slope 2/5 ; y-intercept 8
can someone explain this formula M=gr2/G why we put G on the denominator and r2 and g on numerator​
Find the value of the variable X=????
If I lose 1/10 of something,what fraction do I have left
prove that the polynomial x^3 - x is divisible by 6 for whole number values of x
2y+5x=23 solve for y
Though some critical information such as how long such decisions were delayed and the number of alumni who were surveyed-is missing from the graph titled "The E
3. Stone him 10 - Exercise 7. Name the Part of Speech of each italicized word in the allowing sentences : 1. We had a severe winter ten years ago. 2. They alwa
convert the following measurment​
Solve the inequality.* 4> 15+X x < [?] Enter the number that belongs in the green box. Submit