katrinamariebolo
katrinamariebolo katrinamariebolo
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada


Need help finding the cost! ASAP!

Need help finding the cost ASAP class=

Respuesta :

uwuowouwuowohelpme uwuowouwuowohelpme
  • 03-06-2021

Answer:

Apple Cost: $1.10

Orange Cost: $1.05

Three oranges and two apples cost: $5.35

Step-by-step explanation:

Answer Link
delilah0027
delilah0027 delilah0027
  • 03-06-2021
answer:
first one: 1.10$
second one: 1.05$
total: 5.35$
Answer Link

Otras preguntas

"We shall send your poem to the king, and we hope that you will write many more. You have a great gift…a very great gift, and it must be used."  Which historica
Carlos is using the distributive property to evaluate the expression 14(49) by using friendlier numbers. His work is shown below.<br /><br />Carlos’
How is death viewed in African culture?
Martin charges $10 for every 5 bags of leaves he rakes. Last weekend, he raked 2 bags of leaves. How much money did he earn?
Read the following Shakespearean sonnet. My mistress' eyes are nothing like the sun; Coral is far more red than her lips' red; If snow be white, why then her b
Find the area and perimeter of the triangle in the picture. (the missing unit is 8.5 if you need that to solve)
Beth had 6 feet of wrapping paper. she used 3/4 of the paper . how much does she have left?
which statement BEST explains why a tariff is considered a trade restriction
:que ocurre al aire frió y seco incorporado desde el exterior
find the percentage change from 70 to 56