goldiafazbear456
goldiafazbear456 goldiafazbear456
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

Henry bought a magazine for $5 and two vitamin waters. Henry spent a total of $11. How much did each vitamin water cost?

Respuesta :

puppie1
puppie1 puppie1
  • 02-12-2016
3$ will be the answer
Answer Link

Otras preguntas

What metric unit should i use to measure the mass of a monkey
Write in function form X+y=6..?
A number is divided by 32 is 96. What is the number?
Factor the polynomial 6b^2-17b+10
A person sees a ball and kicks it, in part because of actions of the nervous system. Using the parts of the nervous system listed bellow, describe the path of n
A car salesperson earns 1.5% commission on every car sold. The salesperson sell a car for $22,500. What is the commission?
Solve the equation log 6x - 3 = -4
THE EXPRESSION (TAN THETA) (CSC THETA) IS EQUAL TO?
The skeletal system does all of the following EXCEPT (A) support. (B) transport. (C) protect. (D) digest. (E) store.
At the concession stand of a school foot ball game, sandwiches cost $1.50 and a bottle of water costs $.90. The school sells 40 sandwiches and 80 bottles of wat