49ersrock1234
49ersrock1234 49ersrock1234
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pound of beans costs $4.70. Mrs. Patel buys 6.5 pounds of beans. How much dose she pay for the beans ?

Respuesta :

llamabeans llamabeans
  • 02-12-2016
$30.55
-----------------------------------------
4.70
x 6.5
_____
2350
28200
_______
30.550
Answer Link
theBOBFREDRICK theBOBFREDRICK
  • 02-12-2016
4.70            
x    6 ( lbs)
28.20

4.70 divided by 2 is 2.35

28.20 +2.35 = 30.55




Answer Link

Otras preguntas

How much longer is a 1 inch button than a 3/8 inch button
Which one of the following is a special power of the House of Representatives?
Find the angle in radians between the vectors v⃗ =(4,4) and w⃗ =(1,2)
how many times larger is 600000 than 3000
______ provide(s) important guidelines for employees on how to act in different situations.
State the horizontal asymptote of the rational function.f(x) = quantity x squared plus six x minus eight divided by quantity x minus eight
Who were the Kshatriyas? priests artisans peasants warriors
Julian ran 8 laps in 12 minuets. At that rate, how long will it take him to run 12 miles
What command would you use to list the text files in your fileAsst directory (using a relative path)?
What two challenges did harry truman face after ww2?