Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

What is a direct combination reaction?
Rewrite the function c(x) =9(x+3) using the distributive property
What is two thirds minus six thirds
two identical freight cars roll without friction towards each other on a level track. one car rolls 2 m/s the other 1 m/s. after the cars collide they couple an
in an expression(8/9) squared (-81)+3/5dividedby-9/10
Was the Gold Rush a good or bad thing for the United States?
What is two thirds minus six thirds
What is a direct combination reaction?
What two major processes are involved in the oxygen cycle?
What two major processes are involved in the oxygen cycle?