Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

Bolting ships together rather than welding them was an innovation in shipbuilding that proved to be successful for the American Navy. true or false
Christelle is making a doll house. The doll house is 6/10 meter high without the roof. The roof is 15/100 meter high. What will the heigh of the house be with t
_____ means "jointed feet." Annelida Nematoda Arthropoda Echinodermata
Solve the following equation: 6y – 20 = 2y – 4. a. y = 2 b. y = 4 c. y = 3 d. y = 16 User: 12. Solve this inequality: j/4 – 8 –12 c. j
Name the geometric solid suggested by a file cabinet.  (1 point) A. sphere B. rectangular prism C. pyramid D. cylinder
A _______ is a long period of rising stock prices. a. bleak market b. bear market c. bull market d. stagnant market
75% of 124 is what number
how do you times 1 divided by 1/5
Formed when constructive and destructive interference occur at the same time in a wave
Given the following three measures of angles or sides, determine if it is possible to construct a unique triangle, more than one triangle, or no triangle. side