Jamel20 Jamel20
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A student earns $9 for 1 h and $36 for 4 h

Respuesta :

wungo
wungo wungo
  • 01-12-2016
I do not the question. Please explain

Answer Link

Otras preguntas

What is 2 divided by 2
what is a function of chloroplast​
Jesse ate 100 donuts in five days. Each day 6 more donuts than the day before. How many donuts did she eat each day?
in ______, water enters cracks in rocks and freezes. water ______ when it freezes and makes the cracks larger.
What is the definition of labor (one of the productive resources)? A) the people needed to produce goods B) the equipment needed to produce goods C) the f
(I RAISED THE POINTS AND THIS IS MULTIPLE CHOICE PLEASE TRY TO EXPLAIN WHY YOU GOT THAT ANSWER THANKS~~) what is the 11th term in the sequence: an= -6n+13? a)53
Which causes a rainbow in the sky? a. Sunlight (white light) is refracted as it passes through different layers in the atmosphere. b. Sunlight (white light)
Turner Field · Georgia State and Georgia Tech dormitories · Stone Mountain Tennis Center · Wolf Creek Shooting Complex These things share which item?
how was governmental reform similar in south carolina and across the nation. (A) governmental reform was opposed by most citizens including south carolinians an
A car traveled 30 km in 1 hour, 40 km in the next 1 hour, and then 30 km in 2 hours before reaching its destination. What was the car’s average speed? A car tra