24kvilledareyes 24kvilledareyes
  • 05-05-2021
  • Mathematics
contestada

Which costs the most: 12 cat toys, 4 bags of cat food, or 3 litter boxes? Explain.

Respuesta :

lilsanta92
lilsanta92 lilsanta92
  • 05-05-2021

Answer:

4 bags of cat food because food for pets are expensive

Answer Link

Otras preguntas

a girl scout troop must sell more than 800 boxes of cookies to earn a trip to camp. If troop #842 HAS SOLD 871 BOXES , HOW MANY MUST THEY SELL TO WIN A TRIP?
What is the complete predicate in the following sentence? Amanda has been practicing the violin all afternoon. A)Amanda has been practicing B)has been practicin
Decide si se usa el verbo correctamente. Cuando yo era joven, me encantaba visitar a mi tío. correct incorrect depends on the intended meaning
F(x)=6x^2-ax^3. What is the value for a
Explain how sunlight is converted into potential energy by plants
In the book The Giver, what are the pros and cons of being the Receiver of Memory?
a girl scout troop must sell more than 800 boxes of cookies to earn a trip to camp. If troop #842 HAS SOLD 871 BOXES , HOW MANY MUST THEY SELL TO WIN A TRIP?
The diffrent names for the diffrent ways the moon can look from Earth or
What radius of a circle is required to inscribe a square with an apothem of 6.364 inches?
What is 1/3 multiplied by 3.14