sandracastellanosast
sandracastellanosast sandracastellanosast
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

María compra dos elotes y tres refrescos y por lo que paga $48 y Luis a comprar un elote y dos refrescos y pagó $24 cuánto cuesta cada elote y cada refresco​

Respuesta :

giiannae
giiannae giiannae
  • 04-05-2021
18 because because because
Answer Link

Otras preguntas

Which of these is most likely to change your purpose for reading and make you more interested in what you're doing? A. Taking a test on the reading B. Keeping a
Santa’s workshop produces toy trucks and dolls. Each toy truck costs $4.00 and each doll costs $5.00 to make. In one hour the workshop produced a combined total
Which statement best illustrates using the vertical line test to determine if the graph below is a function of x? On a coordinate plane, a circle is centered ar
Which two statements explain the basic tenants of Christianity
What kind of bonds sulfur forms with halogens?
this is so important​
What is the purpose of the cell wall?
Question 2 of 25 Which best explains the two categories of form and content? A. Form is the ideas in a poem and content is the structure. B. Content is what is
Diego Rivera "Man at the Crossroads." Who was Diego Rivera? What did he do? Why was he famous? What is the significance of the painting? 10 Paragraphs
Select the correct answer. Is the boxed POSSESSIVE NOUN used correctly? I want three weeks' vacation. OA. Yes OB. No .