BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

2. PART B: Which detail from the text best supports the answer to Part A? O A "But one hundred years later, the Negro still is not free. One hundred years later
Urgent!!! Brainliest ,25 points and a thanks for the first to answer.
john has 42 pieces of candy. if he has 4 bags and two extra pieces determine how many are in each bag.
F(4)= If g(x)=2,x=.??
Wnich of these skills is the cognitive ability to see the organization as a whole and the relationship amon parts? a. Human b. Resource allocation c. Conceptual
All living organisms level of __ and group similar things together.Like cardiac Cells being grouped to create the tissue of heart muscle A-Homeostasis B-Adapt
What are extensive and intensive properties?
Reactants undergo chemical reaction to form products.this chemical equation represents one such reaction.the coefficient for one of the reactants or products is
What is the name of an immune system response to a substance in food?
John Locke's concept of natural rights and the social contract emphasizes which pair of concepts and definitions?