Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

The following table lists molar concentrations of seven major ions in seawater. Using a density of 1.022 g/mL for seawater, convert the concentrations for the t
The sonnet is written in the form.the rhyme scheme is
state the function of leveller
which event occurs first in the sequence of events for a long way gone?
5. Studies indicate that married men on average earn more income than unmarried men of the same age and education level. Why must we be cautious in concluding t
why would someone argue that the civil war was tough over states right and not slavery?
next week your math teacher is giving a chapter test.The test will consist of 35 questions.some problems are worth 2 points and some problems are worth 4 points
Solve the linear equation step-by-step
In China, to which social class did merchants, government officials, landlords, and Confucian scholars belong? gentry aristocracy peasantry samurai
A dog has a weight of 700N find the mass of the dog