Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Help, please! I thought I knew what do but I don't; solve for x. I got 216.2.... but I'm pretty sure I'm wrong...
Please help me I think its C Choose the sentence that is written correctly. A. When students study in groups for they have an opportunity to teach their classm
How does Classroom/School performance positively influence job performance? (i need an idea to start for my essay)
Answer the four questions on down below about the example essay. Use complete sentences. Format your document as a list. spawn during their trek from trek from
Please help on this one?
Which of the following is a function of only the house of representative’s not the Senate
Simple fill in the blank and example.
Please with this problem
which of the following illustration the product rule for logarithms equations?
r. Jimenez found that after applying an antibiotic to bacteria, he observed only 90% of the bacteria left in the culture dish each hour. If the initial bacteria