billingsnadine
billingsnadine
02-04-2021
Mathematics
contestada
can someone explain these to me?
Respuesta :
arifali1234
arifali1234
02-04-2021
Answer:
Question 2: 4^12
Question 3: (9/64x)^11
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 38+ )
Otras preguntas
pls help me!!!!!!!!!!!!!!!!
which is a better buy six cans for $7 or 8 cans for $9?
solve the system {2x+y=8 using substitution method.{x-y=6 using elimination method please answer my question
A planee is flying at a speed of 250 miles per hour. How long does it take to fly 250 (show steps)
which expression represents the product of 3 and 1 1/4 n 1.8
What is the solution to the system of equations? y = 2x -1 y = -x +5
Ginny factored 6x2 – 31x – 30 as shown: ac = –180 and b = 31 36(–5) = –180 and 36 + (–5) = 31 6x2 + 36x – 5x – 30 6x(x + 6) – 5(x + 6) (x + 6)(6x – 5) Determine
As a project lead, your team is on its way to finishing work on the project, while you have the impression that a staff member is already negotiating the next a
You and a friend tutor for a total of 12 hours. Use the tape diagram to find how many hours you tutor.
Select the correct answer. Ann is buying a house that costs $250,000. She is making a down payment of 15 percent, and her closing costs will amount to 3 percent