BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

What is the answer to (10y + 6)
Which equation has a solution of X= 13? O X+ 3 = 10 O x-10=3 * = 26 Ox+12= 1
Samantha is taking notes in her social studies class. She has divided her paper into two sides. On the left side, she writes some key points of the lecture. On
Read the excerpt from "The Gift of the Magi" by O. Henry. What is the tone of the opening passage? One dollar and eighty-seven cents. That was all. And sixty ce
A 64.1 kg runner has a speed of 3.10 m/s at one instant during a long-distance event.(a) What is the runner's kinetic energy at this instant? KEi = ____________
A person who has experienced a traumatic experience can help him/herself by ____.
PLEASE HELP HIGH SCHOOL BIOLOGY WILL GIVE 10 PTS
Can fish see water ?
Why is it easier to swim in sea than in a pond or river?​
A serving of Frosted Flakes cereal contains 235,000 J of energy. Calculate the change in temperature (ΔT) that would occur if this food was used to heat 1,000 g