amandaskyehall
amandaskyehall amandaskyehall
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Marcus purchased 5 pounds of grapefruit for $4.90. At this price how much will 7 pounds of grapefruit cost?

show alll work

thxxx <3

Respuesta :

20118457
20118457 20118457
  • 04-03-2021

4.90*3 = 14.7  

The cost will be for the garpfriut will cost 14.7 $

Answer Link

Otras preguntas

she was bored with the play what is the prepositional phrase
How did Franklin d roosevelts new deal break eith herbert hoovers politics towrerds the diprestion
Solve by substitution. Show each step of your work. 5x + y = 15 3x + 2y = 16
Civil or criminal? Scenario 1 Local law requires that drivers drive no faster than 45 miles per hour on local roads. The law outlines punishments for those who
Which cause and effect diagram best illustrates one main effect of informed citizens on the political system?
What US lawmaker made a name for himself in the 1950 accusing people of being communists?
Aisy works at an ice-cream parlor. She is paid $10 per hour for the first 8 hours she works in a day. For every extra hour she works, she is paid 1.5 times her
Which sentence is an example of proper semicolon use? A. I called Janice; isn't the weather terrific? B. Some reptiles like a dry climate, while others; prefer
at age 12 what was his new job Ludwig van Beethoven a stormy life
Find the indicated side of the triangle