xdooley xdooley
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

If you buy 4 turkey subs that in total costs 26 dollars how much would 5 turkey subs cost.

Respuesta :

brookehennessey52
brookehennessey52 brookehennessey52
  • 04-03-2021

Answer:

33/32.5

Step-by-step explanation:

26 divided by 4 equals 6.5

then 6.5 times 5 equals 32.5

Answer Link

Otras preguntas

3. A fruit company ships boxes of apples and pears in a crate that measures 15 in. by 18-in. by 24 in. • The apple box measures 15 in. by 15 in. by 10in. • The
please. help:)))) i would appreciate it
Keon has already taken 4 pages of notes on his own, and he will take one page of noted for each hour of class. Which number represents the y-intercept in this s
In ΔGHI, g = 96 cm, ∠G=53° and ∠H=90°. Find the length of i, to the nearest 10th of a centimeter.
Why is it so hard to treat or cure viral infections?
English v Based on what you have read, select each group below whose equal rights were ensured by the Civil Rights Act. Check any of the boxes that apply. Women
What is the distance between A and B? Round your answer to the nearest hundredth. (4 points) A) 4.56 B) 5.35 C) 5.66 D) 6.10
If the constant on the right side is not a perfect square, the answers will be rational irrational
Country needs to leave the house at 8:00am if she wakes up at 6:00 How many minutes did it take for her to get ready?
Helppppppppppppppppppp