kodeevans kodeevans
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Drag the correct answer and drop it in the box given below:




If a person bought a bag full of 8-8− kg rice that costs \$240$240, What will be the unit price?

Respuesta :

shouh shouh
  • 03-03-2021
The unit price would be $30 per kg
Answer Link

Otras preguntas

What were some events/things that caused the Great Depression?
The significance of the Open Door Policy for the United States lay in its (A) providing a use for the Philippines as a way station between China and the United
what does etymology study?
how do day and nightat uranus's equator change asthe uranus revolves around the sun?
what is the kingdom and phylum of a euglena protest?
A circular pool is ten feet in diameter and five feet deep. What is its volume, in cubic feet?
Why does Louis XIV want to expand France's border?
Suppose you ride your bicycle to the library traveling at 0.5 km/min. It takes you 25 minutes to get to 1.3 the library. How far did you travel?
Which period was the “golden age of dinosaurs”? a. the Triassic Period b. the Jurassic Period c. the Cretaceous Period d. the Tyrannosaurus Period
What is 0.05 percent of 6.5?