yaseenadel yaseenadel
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

The usual price of an oven was $1139. Mrs Bala bought the oven at a 15%
discount. How much did she pay for the oven?​

Respuesta :

alpotato6 alpotato6
  • 03-03-2021
1139*15%=170.85
1139-170.85=968.15
FINAL ANSWER= mrs.bala payed $968.15
Answer Link
tsquare88
tsquare88 tsquare88
  • 03-03-2021

Answer:

Mrs Bela paid $968,65 for the oven

Answer Link

Otras preguntas

Which function is increasing?
There are 56 colas and 28 lemon-lime sodas in the cooler. What is the ratio of colas to lemon-lime sodas?
Complemetary angles are two angles whose measures add up to 90 degrees. The ratio of the measures of two complementary angles is 2:13. What are the measures of
it has taken Jada two hours to hike 5 miles at that rate of speed, how long will take her to hike 10 miles
A grocery store sells a bag of 5 potatoes for $2. What is the unit cost if each potato in the bag
Can someone please help
wich word would be heading for other words in an outline? A) Cans B) Recycling C) Glass J) paper
Lauren took 1/4 of the pieces of birthday cake. List took 2/3 of what was left. Holly took the remaining five pieces. How many pieces of cake were there to star
how do i do oder of operations
There are 56 colas and 28 lemon-lime sodas in the cooler. What is the ratio of colas to lemon-lime sodas?