auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

the scone recipe calls for 3 3/4 cups of flour. If Charlotte wants to cut the recipe in half, how much flour should she use?
what is solar power?
22. If a tRNA anticodon is CAA what is its corresponding mRNA codon? For the genetic code which amino acid does this codon codify?
the carpet Erin has chosen costs 2.50per square foot. how much will it cost her to carpet the floor? Area of composite figures
A substance with ph of 6 is called? A. acid b. a base. c. water. d. a suspension
Based on Oliver Wendell Holmes’ quote, the mind does not have the capacity to do which of the following? learn unlearn expand retract
word form for 10 times 10 times 10 times 10 times 10
Which sentence uses possessive personal pronouns correctly? A. Yours essay requires some minor revisions. B. Take you're time and drive carefully. C. After
How many ways can 10 runners finish first, second, and third in a race?
3. Brandy is writing a research paper on ways to clean up oil spills in the ocean. Her thesis is that using a substance like hay or human hair would be most eff