jennaejrjen
jennaejrjen jennaejrjen
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

A 100oz. bottle of Tide costs $10.57. What is the cost per ounce?

Respuesta :

giangnicholas giangnicholas
  • 01-03-2021

Answer:

About $0.11 per ounce i believe.

Step-by-step explanation:

just divide the price by 100.

Answer Link

Otras preguntas

Which numbers are a distance of 5 units from 8 on a number line?Select the location on the number line to plot each point.​
How do you Change 0.3 to a fraction?
Express 0.4 uM to mmol/mL
how do you remove the pain from a stain without any strain
In 2003, what was achieved by the Human Genome Project
Which muscle is highlighted below?
Is green algae prokaryotic or eukaryotic?
Please help me quick !
A zinc rod is placed in 0.1 MZnSO4 solution at 298 K. Write the electrode reaction and calculate the potential of the electrode. (EZ24/2 = -0.76V.)
x=b - cd solve for c