jakechadisthecool jakechadisthecool
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Can someone answer and explain ILL MARK BRAINLIEST

Can someone answer and explain ILL MARK BRAINLIEST class=

Respuesta :

spritesoda07
spritesoda07 spritesoda07
  • 01-03-2021
Ryan bought 18 pens from rite aid.

If he bought 24 pens for $0.60, and 18 pens for $0.80, he would have spent $14.40 at each store. 24+18 adds up to 42.
Answer Link

Otras preguntas

Hector Great Escape by Bel Mooney list down the major characters and describe their traits?​
A flower bed is in the shape of a triangle with one side twice the length of the shortest side and the third side is 22 feet more than the length of the shortes
Complete the sentence with a pronoun that refers to the bold word. Either of the girls in James Rhodes's class could use____ ​ chalk to make a new hopscotch cou
Which graph represents a proportional relationship? A B C D
What is the value of the expression below when y = 8 , y^2 - y - 2 ? Please answer !!!!! Will mark brainliest !!!!!!!!!!
(9 1/3 + 4 2/3) +7 - (-12)= A: 2 and 5/8 B: -13 and 13/16 C: 14 D: 4
write 856.965 in word form​
"Determine the range of the following graph"
A 2 liter juice costs $2.50. Sam wants to know the cost per kiloleter
Maintain the creaminess of your ice cream products! We here at Creamy Transport ensure that your ice cream products are transported safely to their destination