smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A criticism of the American system of federalism is that it is
Under the constitution the principle of federalism is the reason that power and responsibility are
round 44,769 to the nearest ten
What is expression that uses partial products to multiply 8x64 in 5th grade math
round 9,254 to the nearest hundred
A skier needs to buy new ski poles during a ski trip to Utah. The price of the poles is $24 and the sales tax is 4.7%. What is the total cost of the poles, roun
How to say how are you in tonga
Many of the people who have come to Mexico City have ended up living in areas _____.
what is the historical circumstance for the third amendment?
Between which pair of numbers is the exact product of 379 and 8. A between 2,400 and 2,500 B between 2,400 and 2,800 c between 2,400 and 3,000 d between 2,400 a