Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

a group of students sold 84 candles in 4 hours. At what unit rate were the candles being sold

Respuesta :

TooNashty
TooNashty TooNashty
  • 02-11-2016
The candies are being sold at a rate of 21 candies per hour
Answer Link
763609720
763609720 763609720
  • 02-11-2016
21 candles per hour
84/4=21
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an essential part of being an entrepreneur? a. Being friendly c. Taking risks b. Having a lot of money d. Being an expert in your
Nicotine is a form of ___________ a. hallucinogens. b. depressants. c. stimulants
Which of the following is not a result of air pollution? A. Smog B. Breathing problems C. Global warming D. Soil erosion
Blood, muscle, and bone cells are examples of _____.
When an object is seen moving in relation to a stationary object, the stationary object is called the frame of reference or reference point. Please select the b
Which of these poetic forms is short, witty, and ends with a twist? elegy epigram masque epitaph
Gay-Lussac's law states: A. The volume of a gas varies inversely with pressure. B. The volume of a gas varies directly with pressure. C. The temperature of a ga
Which occurred as a result of the revolutions in manufacturing and transportation? a. People could buy goods from 4es in far off places. b. Many men lost thei
How can you kill bacteria that may live in human food?
eight cakes cost 4.00. how much do three cakes cost ?