chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

At the ______________, nobles were stripped of their titles and their lands were seized. a. Palace of Versailles c. Jacobin Convention b. National Convention
The Turks were defeated by Crusaders at Jerusalem because
which fraction is closer to 1 than to 0
how does the biosphere rely on the other spheres for survival
Raplace each blank with <,>,= to make a true statement 11/12 (<, >, or =) 2/3
How would most Spanish speakers ask an elderly person how he/she is doing?
How does Alcoholics Anonymous help people deal with alcoholism?
Factor completely 16x4 - 64y8
The amount of energy required to raise the temperature of 1 kilogram of a substance by 1 Kelvin is called its a. specific heat. b. heat transfer. c. change o
What is a common abbreviation for state tax paid? A. 401K B. FICA C. Local Tax D. St Tax