georgepetsinis44 georgepetsinis44
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a binder for $7.25 and six folders that total $9.05 how much did each folder cost ​

Respuesta :

jay3769 jay3769
  • 02-02-2021
each folder cost $0.30
Answer Link
laila1476 laila1476
  • 02-02-2021
i believe each folder costed 18cents
Answer Link

Otras preguntas

Do I add all the GPAs together and then add all the GPAs above Salley and then subtract them from each other?
What is the name of the bodys largest artery?
Lisa's recipe for 6 dozen cookies has 3/4 cup of butter and 1 1/2 cups of sugar. How much butter does she need to make only 3 dozen cookies?
In the digestive system, food that has been completely processed is found __________.
How is blood pressure in the body affected by exercise?
is it possible for Transnet to make economic loss in the short-run?Briefly motivate with the aid of a graph
What famous government film was aimed at school-age children to teach them what to do in the event of a nuclear attack?
How do businesses deal with poverty and what contribution do they make towards it sustainability?
This is a period of intense biological development when a person begins to develop adult traits and characteristics.
Rhubarb is used in making pies, tarts, and sauces. If a cook makes 2 pints of rhubarb sauce, will there be at least 5 cups of sauce made?