potatoe0901 potatoe0901
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A $0.88 for 4 oz
B $1.05 for 5 oz
C $1.60 for 8 oz
D $2.28 for 12 oz

Which is most valuable?

Respuesta :

Dwonders2021
Dwonders2021 Dwonders2021
  • 02-02-2021

Answer:

D?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

When a metal is illuminated by light, photoelectrons are observed provided the light's wavelength is less than 669 nm. What is the metal's work function (also c
* Let S = Span {(2,-1, 1), (3, 1, 1), (1, 2, 0)}. (i) Calculate the dimension of S. 1 2 3 9​
Do you think a union would help resolve the complaints of the teaching assistants?
PLEASE HELP IM STUCK
What biological acclimatizations did your instructor’s body activate to adjust to the high altitude to make him feel a little better? (1 point)
What is the theoretical yield (mass of Al2O3 formed) for this reaction? (answer is not 204)
Anais bought yards of ribbon. she had feet inches of ribbon left after trimming some curtains. how many inches of ribbon did anais use to trim the curtains?
conclusion de el baile de las cintas
Sudoriferous glands are under the control of the _____ nervous system and are located in the dermis
The contact between the breccia and the underlying granite is an example of a(n):____. a. nonconformity. b. angular unconformity. c. disconformity. d. intru