irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

Solve The Equation. 6x-6= -9(4x-1/3)
Salmon often jump waterfalls to reach their breeding grounds. Starting downstream, 3.02 m away from a waterfall 0.258 m in height, at what minimum speed must a
Solve the inequality
anyyyy girrllll online hereeeere m soo bored​
Explain the different stages in nutrition of amoeba ?
With a $230,000 annual profit achieved from a $2,000,000 investment, the return on investment (ROI%) for a business would be
1. The report tomorrow (finish).​
Although most predicted Phillip to ______ his father, he surprised them by reversing several of his fathers more malevolent policies. dislike resemble influence
Solve The Equation. 6x-6= -9(4x-1/3)
Please, i need help for part b, my hw is due tomorrow, please help, any help will be appreciated, The graph shows the speed of a vehicle during the final 50 s