parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

MARKING AS BRAINIEST A company deposits $10,000 in a bank account that earns 5% interest each year. Write an inequality that could be used to determine the nu
What were the origins of the Mongols?
Maybe you can see it i need help asap
What were the Mongol’s effects on overland trade?
there is 5000 ml water in a fish tank. THen 20% water is evaporated per week. calculate the volume of water left after 4 Weeks. What is the volume of water lef
A parallel-plate capacitor is formed from two 3.1 cm -diameter electrodes Part What is the charge (in nC) on each electrode? Express your answer using two signi
2.What has caused climate change?
Difference between protoplast and protoplasm
A student collects 12 ladybugs for a science project. This is 9 fewer than the number of ladybugs the students collected yesterday. Write and solve an equation
What are the differences between a slate PC, ultrabook, and a tablet?