shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

Which poem-turned-song, written by Katharine Lee Bates, was originally called “Pikes Peak” and describes our country’s natural splendor and the patriotism of i
Which two U.S. presidents were impeached?
What is the source of the following phrase: “Government of the people, by the people, for the people”?
Believing that all football players are academically challenged, that all African Americans are great athletes, and that all women can cook well are examples o
What special group advises the President of the United States? a. The Cabinet b. The Electoral College c. The Executive Branch
what is the dot in i called?
Calculate the number of oxygen atoms in 2.00 moles of Mn2O7
United States lawyer and politician who advocated free silver and prosecuted John Scopes (1925) for teaching evolution in a Tennessee high school
When were fireworks first used in an official Fourth of July celebration?
what is the dot in i called?