shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Name the principal pollutants that contribute to acid rain, and the main source of each
Gases in Earth's exert what on everything?
Kindly solve this question in simplest solution, I'll be thankful ​
a poem of a wife insulting his husband because he said she doesn't look good today (needs to be very wordy and in formal and shakesperean format) MUCH APPREACI
If you roll a 6-sided die 24 times, what is the best prediction possible for the number of times you will roll an even number?
May you please solve my equation 6e+2+82=180
round 86057 to the nearest 1000​
charles louis montesquieu beliefs
The home you selected to buy is worth $924999. While the assessed value of your home may not be this same amount, you can estimate your annual property taxes us
Farzana and Jo are building a wall. Farzana uses 39 stones and Jo uses 45 stones.Then patch the dog knocks out of 10 stones. how many stones are left in the wal