msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

What kind of sentence is Merlin carried the baby to safety
who can help me with quantitative observation examples
how to solve 3/4 = 8/x-1
There are 21 students  in Mr.Tentlers  class The students divided themselves evenly  into 3 groups.how many  students  are in each  groups?
what is 24 tens equal to
what is 18 24ths as a fraction when simplifying to its lowest terms?
How do you solve this problem 9a+10(6a-1)
If one-half of a number is 8 less than two-thirds of the number, what is the number?how? 1)24 2)32 3)48 4)54
What European countries were competing for Asian trade during the age of exploration?
how do I round off 248,739 to the nearest hundred?