davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

The us constitution defines citizenship in the
Evaluate the polynomial when x=4 y=-4 x^2-3y^2+2xy
Jaquan's parents have been talking to him about the negative aspects of drugs ever since he was a youngster. now that he is a teenager, he knows that some of hi
Which statement best expresses the theme of the story?oh the monkey's paw
El arte tiene un papel importante en Punta del Este, en Uruguay. True False
why didn't the colonist want to pay taxes
Please help me!!!! will give brainliest! What is Lincoln’s point of view regarding the future of the country? Which statement from the excerpt shows his point
Is degenerative arthritis a derivative of kyoplasty?
A single , standard number cube is tossed. What is the probability of getting a 4 or 5 ? 1. 1 2. 1 / 5 3. 1 / 3 4. 1 / 6
If you were testing how well different automatic car washes cleaned cars, the control group would be: