rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

whats the answer to 9s+3=57
I don't get exponents
What continent is located south of Europe
How were the indigenous peoples of Australia affected by the British takeover? a. The British moved most of the indigenous peoples onto lands with poor quality
Why dont we get hungry in hot summer season?
list three ways express 3 to the 5 power as a product of powers
The ratio of boys to girls in the 9th grade is 5 to 6. There are 312 girls. How many boys are there?
Which of the world's oldest pieces of literature tells the story of a legendary Sumerian hero and priest-king? a. Iliad b. Epic of Gilgamesh c. Ode to Babylo
what is the lowest factor of 27
what are the most often used form of direct deliberate communication of the spoken language