Useranme Useranme
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please i beg u

Help me please i beg u class=

Respuesta :

Chinholler55boi Chinholler55boi
  • 03-01-2021

Answer:

ok first answer for how much would 4 6 packs of juice would be $14.4 then second is how much would 8 pack of 6 cranberry juice would be $28

8 and last the answer is 3.6

Answer Link
ethanss2006 ethanss2006
  • 03-01-2021

Answer:

4 6 packs would cost 14.4

8 6 packs would cost 28.8

one can would cost 0.6 dollars, or 60 cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

fructuse, sucrose, and starch are all examples of ? carbohydrates, lipids,nucleic acids or proteins?
Oxygen is released as a waste product by plants during the process of _______. Animals takes in this oxygen and releases it as _______ during the process of ___
help me please 1-6 I've been having a hard time with these
I need help with density I don't get it at all
what is 36 divide by 837
A bank receives 3,450 $100 bills and puts them into stacks of 75 bills each. How many stacks are there?
how a convection current can enable a hawk or eagle to soar upward without flapping its wing
what is an integral part of blood, which carries nutrients to all parts of the body
A 12 gallon tank is filled with water at a rate of 1/4in 5 seconds. It will take ____ Minutes and ____ seconds to fill 5/6 of the tank HELP
What is the prefix for discrete English