estebanurquidez77 estebanurquidez77
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Wendy needs to purchase 36 vases witch cost $3 each

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

12

Step-by-step explanation:

36 divided by three

Answer Link
sierraberber200 sierraberber200
  • 03-12-2020
Not quite sure what you are asking but if you are asking for the total cost it is 108




You do 36 times 3
Answer Link

Otras preguntas

At lumber company, shelves are sold 3 types of wood, 2 different widths and 5 different lengths.
Please explain and answer without Euler’s number
I may be like 12 weeks in, but I still need help with coefficients and what they are. (Btw my state does NOT use common core method.)
what are some examples of events during Reconstruction that were especially difficult for many white southerners
1. The length of a rectangle is four times its width. The perimeter of the rectangle is at most 130 cm.Which inequality models the relationship between the widt
How do you write a sentence about comparing the values of the nines in the number 199,204
How would you produce a higher note on a single string of a stringed instrument?
ABCD is a rectangle. Angle A measures (4x − 15)° . Find x.
What does messenger RNA do during protein synthesis? Full explanation, please, I will give 50 points.
Keratitis is the inflammation of the?