powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

please show work
48 lbs of onions cost $480. How much will 9 lbs cost

Respuesta :

iloveblueandmonkeys iloveblueandmonkeys
  • 03-12-2020

Answer:

90 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

use the graph of f to determine each of the following
Which algerbric expression represents this phrase the product of 40 and the distance to the finish line
HELPPPPPPPPPP PLEASEEEEEEEE!!
Reverse pyramid training has the lifter begin with the heaviest weight they can move for
WILL GIVE BRAINLIEST!! Find the measure of side WU.
(8h-1)-(h+3) in standard form
a pencil cost $(x-5) and an exercise book cost $(2x+10). If the sum of the cost of the two items is devided by 7, the result is $5.00. Calculate the cost of an
HELPPPPPPPPPP PLEASEEEEEEEE!!
English Write a letter to your friend wishing him or her happy birthday. ​
HELPPPPPPPPPP PLEASEEEEEEEE!!!!!!