Aaliyah36771 Aaliyah36771
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

At a deli counter someone bought 0.125 pounds of roast beef for $5.00 How much will it cost per one pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer

$0.025

Step-by-step explanation:

0.125/5.00=0.025

Answer Link

Otras preguntas

Why are fossils found in sedimentary rocks?
If I use a Pattern in the Use-First range, it is considered dominant and I begin my learning with that Pattern.
Which of the following is true about nucleic acids?
An athletic store sells about 200 pairs of basketball shoes per month when it charges $120 per pair. For each $2 increase in price, the store sells two fewer pa
How to convert miles per hour to meters per second?
What is the x value such that y =15 - 3x and y = 0? 15 5 3 0 Please explain how you got the answer thanks.
SCiENCE HELP !!! TEN POINtS
What was one of the causes of tensions in Europe that led to World War I? A The nations in Eastern Europe wanted to unite as a single nation under the Ottoman
For which equation is (4, 3) a solution? 1. y = 2x – 1 2. y = 3x – 4 3. y = 2x – 5 4. y = x + 3
plz help me!!!!!!!!!!!!!!!!!